Sol·licitar cita online
Dr. Bartolomé: "La meva vida hauria passat per serioses complicacions, de no haver estat per un xequeig'

Medicina preventiva

Dr. Bartolomé: “La meva vida hauria passat per serioses complicacions, de no haver estat per un xequeig’

, , I

Dr. David Bartolomé - Assesor de Medicina Preventiva -Xequejos

Fa temps que a Avantmèdic va començar a crear-se una família. Invertim tota mena d'energies i recursos per a aconseguir, amb il·lusió i esforç, reunir el millor equip humà, els millors professionals i disposar d'una tecnologia d'última generació. Amb tots aquests recursos, podem crear el millor programa de prevenció de la salut, els xequejos mèdics.

A la fi del segle XIX, en les ciències de la salut es va obrir una nova etapa, la de la medicina preventiva i la sociologia mèdica. La medicina va passar de ser assistencial, és a dir, de solucionar els problemes de salut a mesura que s'anaven presentant, a lluitar per detectar-los en els seus orígens i d'aquesta forma erradicar-los i disminuir la seva mortalitat. La medicina preventiva va néixer amb l'objectiu de fomentar la protecció i el manteniment d'un bon estat de salut. En definitiva, el que s'ofereix és sofrir menys, viure més i millor.

Dir que el nostre centre disposa del millor equip de professionals i de la tecnologia més avançada, és insistir en una cosa ben sabuda, però a més el nostre centre compta amb la millor Medicina Preventiva -Xequejos Mèdics en l’àmbit nacional.

Perquè fer-se un xequeig mèdic?

  • La prevenció és la millor inversió per a gaudir d'una vida tranquil·la i sense sobresalts. Una inversió segura i que garanteix tranquil·litat, perquè quan la salut es perd ja no la pots comprar, per tant, el millor és no perdre-la.
  • És comú el temor per les revisions mèdiques, la por de descobrir possibles malalties. Però la detecció precoç significa solució precoç, la millor manera d'evitar mals majors.
  • És necessari revisar la nostra escala de valors i canviar-la si és necessari, cal prioritzar salut. Si invertim en habitatge, cotxes, menjar, oci, vacances, atenció veterinària de les nostres mascotes, etc., no hauríem de dubtar a invertir en nosaltres mateixos, en la nostra salut. Som potser menys vàlids que les nostres mascotes, cotxes o cases? Ens estimem menys?
  • La meva experiència personal em permet parlar amb contundència perquè la meva vida hauria passat per serioses complicacions, de no haver estat per un xequeig mèdic. Si el gran mal es detecta aviat passa a ser un mal menor, de fàcil solució. La meva relació amb els xequejos mèdics és molt gratificant i els estic infinitament agraït.
  • Tinc tan clara la importància dels xequejos mèdics periòdics que podria estar escrivint tot el dia sobre aquest tema, però sé que no serà necessari per a convèncer a ningú.

A Avantmèdic oferim el millor en professionals, tecnologia, protocols d'organització, comoditat i tracte. El vostre pas per Avantmèdic serà una experiència satisfactòria i profitosa.

Ens sentim molt orgullosos de comptar amb la vostra confiança, això és el que ens permet parlar així. Progressem i evolucionem pensant en vosaltres, la nostra veritable raó d'innovar; i en aquest moment, pensem que us mereixeu, un esforç com aquest: un programa de xequejos mèdics que implica els millors professionals, els millors mitjans, les millors instal·lacions i un excel·lent personal auxiliar que sempre tindreu al vostre costat perquè l'estada amb nosaltres sigui el més agradable possible.

Gràcies per la vostra atenció. Ens veiem aviat a Avantmèdic.

Dr. David Bartolomé Domínguez
Dr. David Bartolomé Domínguez
Adjunt mèdic a la Direcció General
Assessor de Medicina Preventiva -XequejosNotícies relacionadesamb aquest post

Al llarg dels propers mesos Avantmèdic protagonitzarà diferents espais d’entre 10 i 12 minuts a LleidaTV. El programa magazine “Cafeïna”, líder d’audiència i dirigit per Mariví Chacón, serà l’encarregat d’e... [+]